Sık Sorulan Sorular

Kliniğimiz ve operasyonlar hakkında sıkça sorulan sorular

Kliniğinizde saç ekimi operasyonu olmak için ne yapmalıyım?

İlk olarak bizimle iletişime geçerek muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz. İstanbul dışında ya da farklı bir ülkede ikamet ediyorsanız ön değerlendirme için saçınızın ön, yan, tepe ve arkadan fotoğraflarını bize gönderebilirsiniz. Değerlendirme sonrasında hasta koordinatörleriniz iletişime geçerek bilgilendirecektir.

Saç ekimi operasyonunda acı hissediliyor mu?

Hayır, lokal anestezi altında olduğu için hastalar operasyon sırasında acı hissetmemektedirler. Saç ekimi için günümüzde Soft FUE olarak adlandırdığımız ve soft bir sedasyon uygulanması ile saç ekimi operasyonu yapılabilmektedir. Bu yöntem ile kişinin ağrı eşiğine göre bir sedasyon uygulandığından acı neredeyse hiç hissedilmez.

Operasyon ne kadar sürüyor?

Saç ekimi operasyonları ekim planına bağlı olarak yaklaşık 6 saat sürmektedir. Bu sürede ekilebilecek saç kökü miktarı 3-4 bin greft civarındadır.

Kadın hastalar için de saç ekimi ya da tedavileri uygulanıyor mu?

Kadınlar da erkekler gibi androgenetik alopesi sonucu yaşadıkları saç kaybı için saç ekimine ya da çeşitli sebeplerle oluşan saç dökülmesi, saç incelmesi için saç tedavilerine ihtiyaç duyabilmektedirler. Kliniğimizde kadın hastalarımıza yönelik saç ekimi ve saç tedavileri hizmeti vardır.

Öncesi ve Sonrası Fotoğraflar

Formu doldurup anında öncesi sonrası fotoğrafları görebilirsiniz. Otomatik mesaj cep telefonunuza veya email adresinize gönderilecektir.